ON-LINE I Kongres Praktyków i Studentów SE Poznań 14-22.05.2020r.

czwartek, 13 lutego 2020 | 0 komentarzy

Zarząd PSSE ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne zadecydował o przeniesieniu Kongresu do przestrzeni on-line.

Data wydarzenia: 14-22.05.2020r., codziennie o godz.17.00

*
Wszystkich uczestników zaprosimy do zamkniętej grupy na fb – tam wykładowcy będą odpowiadali na Twoje pytania, tam będziemy się bardziej integrować z sobą, poznawać.

link do grupy na fb,dla uczestników:
https://www.facebook.com/groups/IkongresSE/

*
Wykłady będą odbywały się w przestrzeni wirtualnego pokoju w programie zoom (będzie można być z nami „na żywo” 🙂
*
W trakcie Kongresu dowiecie się i doświadczycie różnych zastosowań metody Somatic Experiencing w leczeniu traum: szokowych, rozwojowych.
Na kongresowych wykładach będzie m.in. o:
– ciele i świadomości, które pozostają ze sobą we wzajemnym rezonansie
– układzie nerwowym jako podstawie SE
– pracy z bólem
– rozumieniu zaburzeń przetwarzania sensorycznego u dzieci w kontekście traumy rozwojowej
– specyfice traumy osób, które doświadczyły przemocy w rodzinie w ujęciu SE
– problemach związanych z post-adopcją
– znaczeniu dostrojenia w terapii par
– ciele, bezpieczeństwie, przynależności – o praktyce SE w kontekście społecznym
– tym jak wykorzystywać techniki SE w pracy online (jakie są podobieństwa i różnice między pracą „na żywo” a online?)
– tym jak oswoić własne („terapeutyczne”) lęki przed wprowadzaniem metody SE do pracy z klientami? I jak krok po kroku wprowadzać metodę do swojej praktyki.
*
Jeżeli jesteś praktykiem lub studentem Somatic Experiencing, to możesz zapisać się i zapłacić już teraz.
*
ZAPISY:
https://forms.gle/MvLaxqhKmXeP8Zis6

KOSZT UDZIAŁU: 50zł całość

Wpłaty na konto Polskie Stowarzyszenie Somatic Experiencing®
mBank 25 1140 2004 0000 3802 7758 5100z dopiskiem: imię i nazwisko KONGRES SE
 
*
AGENDA:
*
14.05.20
17:00 – Rozpoczęcie Kongresu – Marek Małkowicz Prezes PSSE: Przedstawienie idei Kongresu oraz Stowarzyszenia PSSE
17:15 – Małgorzata Sieczkowska: Ciało pełne świadomości
*
15.05.20
17:00 – Ewa Podwika: Praktyk SE – lekarz: wsparcie czy zderzenie?
*
16.05.20
17:00 – Iwona Palicka: Rozumienie zaburzeń przetwarzania sensorycznego u dzieci w kontekście traumy rozwojowej
*
17.05.20
17:00 – Marta Kochan Wójcik: O znaczeniu dostrojenia w związku partnerskim i budowaniu bliskości w terapii par
*
18.05.20
17:00 – Kasia Małkowicz, Magdalena Czub: Regulacja pobudzenia u dziecka krzywdzonego
*
19.05.20
17:00
– Sylwia Wójcik: Jak oswoić własne lęki przed wprowadzaniem metody SE do pracy z klientami? Stosowanie SE w przestrzeni online.
*
20.05.20
17:00 – Piotr Antoniak: Osoby doświadczające przemocy w rodzinie – trauma ukryta
*
21.05.20
17:00 – Dorota Mrozek: Ciało, bezpieczeństwo, przynależność – o praktyce SE w kontekście społecznym
*
22.05.20
19:00 – Oficjalne zakończenie Kongresu; impreza kończąca/integracyjna na zoom: podziękowania, refleksje po kongresie, spotkanie w podgrupach
 
 

INFORMACJE O PRELEGENTACH:

Małgorzata Sieczkowska
psychoterapeutka, muzykoterapeutka, autorka; specjalistka terapii traumy i systemowej terapii rodzin. Aktualnie mieszka i praktykuje w Zurychu.
Współtwórczyni serwisu https://terapiatraumy.pl/
Dla wielu terapeutów jest „Matką Chrzestną” ich drogi zawodowej w terapii traumy.
Sama o sobie mówi „LastMinutystka”.
Małgosia poprowadzi również podsumowanie Kongresu.

Magdalena Czub psycholog, terapeutka. Od lat, zarówno w praktyce jak i pracy naukowej, zajmuje się wspieraniem rozwoju i funkcjonowania społeczno-emocjonalnego dzieci i dorosłych. Przekonana, że głęboką podstawą odczuwania szczęścia i satysfakcji życiowej zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym jest poczucie bezpieczeństwa i wiara w siebie. Autorka licznych publikacji i książek o rozwoju społeczno-emocjonalnym.
Wspiera dzieci i rodziców w sytuacjach kryzysowych oraz prowadzi terapię dorosłych i dzieci borykających się z konsekwencjami różnego rodzaju doświadczeń traumatycznych. Wspiera specjalistów prowadząc szkolenia oraz spotkania konsultacyjno-superwizyjne.
Certyfikowany terapeuta traumy metodą EMDR, NARM; w pracy wykorzystuje różne tradycje teoretyczne (głównie koncepcję przywiązania) i terapeutyczne (psychodynamiczną, poznawczo-behawioralną, systemową).

Katarzyna Małkowicz Psycholog terapeutka,  przekonana, że rodzicielstwo to zadanie na życie, że dzieci bardziej od prezentów potrzebują zaangażowania i obecności bliskich dorosłych – wspiera rodziców w staraniach o utrzymanie „przyczółków” porozumienia z własnymi dziećmi, oswajaniu rodzicielskich obaw i trosk o ich szczęśliwe życie, rozwijaniu stref rodzicielskiego komfortu – zaufania do własnej wiedzy, umiejętności i zdolności.
Współautorka audycji radiowych i książek o wychowaniu. Dzieciom, nastolatkom i dorosłym udziela wsparcia w sytuacjach kryzysów rozwojowych, życiowych, koncentruje się na łagodzeniu konsekwencji doświadczeń traumatycznych. Konsultuje i superwizuje pracę specjalistów zajmujących się wsparciem rodzin z dziećmi.
Certyfikowana terapeutka traumy (metodą Somatic Experiencing, NARM), korzystająca w pracy z tradycji terapii systemowej, narracyjnej, poznawczo-behawioralnej, neurobiologii oraz arteterapii.

Marta Kochan-Wójcik psycholog, adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Zdrowia oraz kierownik Pracowni Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego w Instytucie Psychologii UWr. Zajmuje się psychologią cielesności, psychologią rodziny i związków oraz psychologią pomagania. Współpracuje z instytucjami edukacyjnymi oraz ośrodkami pomocy społecznej prowadząc szkolenia i superwizje. W praktyce terapeutycznej specjalizuje się w pracy z parami i osobami doświadczającymi konsekwencji traum rozwojowych. Certyfikowany praktyk SE, asystuje w szkoleniach SE. Uczestniczka licznych konferencji i kursów (min. terapii systemowej, gestalt; NARM; NAPD).

Sylwia Wójcik – psycholożka, terapeutka Somatic Experiencing®, praktyk SOMA Embodiment, w trakcie nauki pobieranej od Marianne Bentzen (NeuroAffective Personality Development). Współzałożycielka i członkini Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing. Była asystentką w Katedrze i Klinice Medycyny Paliatywnej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Wykładała na studiach podyplomowych na SWPS w Poznaniu, na Uniwersytecie Medycznym i na WSPiA w Poznaniu. Terapeutka traumy, pracuje indywidualnie i grupowo z osobami dorosłymi. Jest współuczestniczką Kręgów Kobiet od wielu lat, sama też takie zwołuje i prowadzi.

Ewa Kalinowska Podwika absolwentka Uniwersytetu  Medycznego w Poznaniu. Lekarz specjalista medycyny sportowej i rehabilitacji medycznej . Od  ponad 30 lat przyjmuje pacjentów z różnymi dolegliwościami bólowymi . Od 2016 prowadzi gabinet terapii Somatic Experiencing. Pracuje z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi w obszarze  medycznym i terapeutycznym: rehabilitacja i terapia traumy. Jest skarbnikiem Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing, organizatorką warsztatów .

Iwona Palicka – Doktor nauk o zdrowiu, Specjalista Psychologii Klinicznej w zakresie Neuropsychologii, terapeuta różnych metod neurorozwojowych, specjalista diagnostyki zaburzeń rozwojowych typu FASD, terapeuta traumy (Somatic Experiencing, NARM i SOMA), wykładowca akademicki. Prowadzi prywatną praktykę, pracuje z dziećmi od 1998r. Jest Sekretarzem Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing.

Piotr Antoniak – specjalista psycholog kliniczny, terapeuta traumy – certyfikowany praktyk metody Somatic Experiencing, certyfikowany praktyk metody SOMA-Embodiment, ukończył I i II poziom szkolenia z metody EMDR, ukończył pierwsze w Polsce szkolenie z metody Przedłużonej Ekspozycji wg Edny Foa. Certyfikowany superwizor w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Przez wiele lat pracujący w ośrodkach ambulatoryjnych i stacjonarnych. Obecnie pracujący w prywatnym gabinecie

Dorota Mrozek – Psycholożka, psychoterapeutka, praktyk SE, także doktor nauk humanistycznych. Od 2017 r. asystentka podczas szkoleń Somatic Experiencing w Polsce oraz w Indiach. W terapii integruje podejście systemowo-narracyjne z metodą SE, pozwalającą na pracę w obszarze traumy, także od strony odczuć z ciała. Bliskie jej jest ponowoczesne rozumienie psychoterapii jako praktyki dyskursywnej, składającej się z różnych opowieści (np. opowieści terapeuty, opowieści klienta), osadzonych w konkretnych kontekstach kulturowo-społecznych. Celem spotkania terapeutycznego staje się tworzenie przestrzeni dającej osobom, przychodzącym z opowieścią o problemie, możliwość stopniowego konstruowania opowieści bliższych wartościom przez nich preferowanym. Stara się łączyć to z bardziej „tradycyjną” wiedzą o charakterze biologicznym, czerpiącą inspirację z rozwoju współczesnej neuronauki (np. teorii poliwagalnej S. Porgesa). Szczególnym obszarem jej zainteresowań pozostaje ciało w terapii oraz praca z traumą. Na co dzień prowadzi terapię indywidualną, terapię par i rodzin w PZP Epimeleion oraz w Pracowni Rozwoju i Terapii ProArche. Ukończyła całościowy kurs psychoterapii systemowej (WTTS Poznań), szkolenie SE (PLUS Wrocław), w tej chwili w trakcie dyplomowego szkolenia narracyjnego w Instytucie Terapii Narracyjnej w Londynie.