YURI ZELEZ
AUTORSKIE WARSZTATY Z WYKORZYSTANIEM DOTYKU I PODSTAW SE

WARSZTAT I PODSTAWOWY: WPROWADZENIE DO REGULACJI

3 dniowy warsztat poświęcony poznawaniu sposobów, z wykorzystaniem dotyku, pozwalających poprawić samoregulację naszą i naszych klientów.
Stan po traumie ma pewną  stabilność – utknięcie utrzymujące się w kurczących się tkankach, aż po ich zamrożenie. Dotyk pozwala terapeucie rozpoznać, wyczuć strategię kurczących się tkanek i ich zapaść oraz pozwala wprowadzić tam zmianę.

Podczas tego warsztatu:
* Dowiesz się, dlaczego regulacja jest tak ważna w  nawiązywaniu współpracy z klientem.
* Dowiesz się, jak negocjować traumę za pomocą dotyku
* Doświadczysz, jakie regulacje są w twoim własnym ciele.
* Poznasz  trzy sposoby wspierania  regulacji za pomocą dotyku.
* Dowiesz się, jak wspierać swojego klienta między sesjami, aby mogli samodzielnie wprowadzić regulacje.
* Dowiesz się kiedy dotyk nie jest pomocny i jak sobie z tym poradzić pozostając zorientowanym na ciało.

Nauka będzie ułatwiona dzięki wykładom, ćwiczeniom i doświadczeniu na sobie nawzajem. Warsztaty są otwarte dla wszystkich studentów SE oraz dla wszystkich , którzy w pracy terapeutycznej z klientem używają dotyku .

WARSZTAT ROZWIJAJĄCY II: FIZJOLOGIA WSTYDU I JEGO UTKNIĘCIA W CIELE
4 dniowy warsztat

Pogłębiamy podróż klientów w kierunku regulacji, wchodząc w warstwy ciała, które obejmują kości, mięśnie i powięź. Poprzez kontakt z  równymi tkankami  ciała uzyskujemy lepszy  dostępu do miejsc utknięcia traumy  w ciele.

Celem jest pogłębienie umiejętności regulacyjnych, pomaganie klientom w doświadczaniu poczucia bezpieczeństwa, wprowadzenie ruchu jako sposobu angażowania mięśni potrzebnych do walki lub ucieczki . Poznamy również działanie wstydu na naszą fizjologię i jak ta silna emocja hamuje ruch w ciele , blokuje nasz rozwój oraz zatrzymuje doświadczanie i ekspresję i  jak możemy przywrócić ciału żywotność i przepływ.

WARSZTAT ROZWIJAJĄCY III: TRAUMA ROZWOJOWA I PRZYTŁACZAJĄCE EMOCJE UTRZYMYWANE W STRUKTURACH CIAŁA
4 dniowy warsztat, w którym : wykorzystujemy techniki , narzędzia , których nauczyliśmy się na poprzednich warsztatach z Yurim  do pracy nad traumą rozwojową. Dzięki wprowadzaniu, wzmacnianiu regulacji w ciele , będziemy uczyć się rozdzielać przytłaczające emocje z dzieciństwa , które zapisały się w ciele jako skurczenie, zapadnięcie się w tkankach i pozwalać tkankom  otwierać się aby uwolnić przechowywane tam napięcia . Poprzez wzmocnienie regulacji i doświadczanie odczuć w ciele  z pomocą dotyku  pozwalamy tkanką rozluźniać się  i zwiększać tolerancję na doświadczanie silnych stanów emocjonalnych , które powstały w dzieciństwie I zostały zablokowane.

Podczas tego warsztatu:
* Dowiesz się, jak ważne jest przywiązanie w rozwoju dziecka.
* Dowiesz się, jak pomóc klientowi w negocjacji  traumy z  dzieciństwa.
* Dowiesz się, jak interweniować, gdy pojawia się wściekłość i panika.
* Nauczysz się  jak pracować z niektórymi strukturami ciała, które trzymają  przytłaczające doświadczenia.
* Poznasz  narzędzia  wspierające nas terapeutów podczas wykonywania tej trudnej pracy.

Nauka będzie ułatwiona dzięki wykładowi, ćwiczeniom i doświadczeniu. Ten Warsztat  jest otwarty dla tych, którzy odbyli z Yurim  dwa poprzednie warsztaty

WARSZTAT ROZWIJAJĄCY IV:  W JAKI SPOSÓB ZABLOKOWANA ENERGIA PRZETRWANIA ŁĄCZĄ SIĘ ZE STARYMI MYŚLAMI I PRZEKONANIAMI I JAK TO MOŻE WPŁYWAĆ NA NASZE ZDROWIE I SAMOPOCZUCIE

4 dniowy warsztat

W czasie  warsztatów będziemy praktycznie  pracować ze strachem utkwionym w strukturach ciała. Będziemy starali się  przywrócić  ruch myśli, uczuć , wrażeń i możliwości ekspresji, które wcześniej blokował strach .

Będziemy poznawali  w jaki sposób płyny ustrojowe , układ hormonalny i  immunologiczny przytrzymują traumę. Zatrzymanie przepływu płynów i prawidłowej pracy układu hormonalnego i immunologicznego wpływa na nasze  odżywianie i funkcjonowanie wszystkich układów . Poznamy jak utknięcie w  przekonaniach  ogranicza naszą  eksplorację i wpływają na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.