Czym  jest EmotionAid® i dlaczego warto poznać tę metodę?

EmotionAid® jest metodą opartą na podejściu Somatic Experiencing®.

 

Osią metody jest 5-etapowy protokół pierwszej pomocy emocjonalnej w postaci krótkiej interwencji. Została opracowana w International Trauma Healing Institute Izrael (ITI Izrael).Od 2008 roku Instytut ITI Izrael przeszkolił tysiące profesjonalistów w dziedzinie medycyny, edukacji, zdrowia psychicznego oraz interwencji kryzysowej. Współpracował ramię w ramię z ministerstwami edukacji, zdrowia, obrony, spraw wewnętrznych, szpitalami, szkołami i gminami. W roku 2020 zespół ITI Izrael, składający się doświadczonych naukowców i profesjonalistów, znalazł się w czołówce walczących z negatywnymi społecznymi skutkami COVID-19, odpowiadając  na najpilniejsze potrzeby społeczności.

Materiały z tego szkolenia zostały przetłumaczone na ponad 10 języków, a kursy EmotionAid®  są kierowane do profesjonalistów na całym świecie.

Nie  jest to  interwencja terapeutyczna, która zmienia fizyczne, emocjonalne i poznawcze wzorce reagowania, tym nie mniej  uczy, jak przywracać równowagę emocjonalną. Umożliwia dostęp do dość prostych narzędzi regulacyjnych szerszej populacji – w szczególności osobom, które nie mają dostępu lub nie korzystają z procesu terapeutycznego. Uważamy, że narastające kryzys pandemiczny, klimatyczny czy migracyjny będzie wymagał udzielania szybkiego i skutecznego wsparcia coraz większej rzeszy ludzi poza gabinetami terapeutycznymi. EmotionAid® wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom.

EmotionAid® to metoda nieterapeutycznego wsparcia w samoregulacji stresu także poza gabinetami terapeutycznymi. Techniki EmotionAid® mogą być używane przez każdego w dowolnym miejscu i czasie.

Filmy na YouTube

Zapraszamy na YouTube, gdzie znajdziesz zastosowanie 5 kroków EmotionAid®.
Dostępne wersje językowe filmów: polska, angielska, ukraińska oraz z językiem migowym.

Filmy te mają charakter wyłącznie poglądowy i nie stanowią elementu szkolenia. Jeśli chciałbyś skutecznie udzielać takiej pierwszej pomocy emocjonalnej to zapraszamy na pełen kurs EmotionAid®. Skontaktuj się z nami – Kontakt.

 

Ulotki 5 Kroków EmotionAid®

Udostępniając ulotki prosimy zawsze używać logo Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing oraz EmotionAid® oraz podawać źródło psse.net.pl/emotionaid

 

Pliki PDF do pobrania / wydruku

 English

 polski

 yкраїнський

 georgian

 

Podgląd online: English / polski / yкраїнський / georgian