O nas

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing®

Prezes Zarządu

Marek Małkowicz

Psycholog edukacji, coach ICC®, terapeuta Somatic Experiencing®, NARM®, SOMA Embodiment®. Facylitator EmotionAid®. Ma 35 lat doświadczeń jako menedżer, przedsiębiorca, trener biznesu, coach, terapeuta i społecznik. Integruje doświadczenie biznesowe z terapeutycznym.

Wiceprezes

Elżbieta Moryto

Pedagog, psycholog kliniczny, psychoterapeuta. Terapeuta Somatic Experiencing®, SOMA Embodiment®, NARM®. Pracuje w nurcie Integratywnym, Systemowym Rodzin, analitycznym i jungowskim. Praktyk Brainspotting®. Dzieli się pasją do wiedzy ze studentami psychologii jako nauczyciel akademicki.

 

Wiceprezes

Klaudia Angela Grabska

Pedagog, psychotraumatolog, reedukator, kinezjolog edukacyjny II st, terapeutka Somatic Experiencing®, SOMA Embodiment®, NARM® Jest certyfikowanym terapeutą masażu mięśniowo-powięziowego Myofacial Energetic Release®. Praktyk Brainspotting®, facilitatorka PSYCH-K® i EmotionAid®. Prywatnie mama dwóch córek i babcia dwojga wnucząt.

 

Sekretarz

Magdalena Nawrocka

Pedagog specjalny, terapeutka Somatic Experiencing®, terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach oraz Kids’ Skills, trenerka Wideotreningu Komunkacji (Video Interaction Training VIP), praktyk Brainspotting®, facylitatorka EmotionAid®. Ukończyła szkolenie podstawowe Original Play® „Zabawa pierwotna” oraz szkolenie dla nauczycieli Minimediacje SNO. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą korzystając z wiedzy i doświadczenia zdobytego jako terapeuta integracji sensorycznej i bilateralnej. Pracę opiera na relacji i zasobach.

Skarbnik

Justyna Mingielewicz

Psychoterapeutka, psycholożka, terapeutka Somatic Experiencing® (SEP), facylitatorka EmotionAid®, praktyczka Brainspotting® i ISP®.
Z wieloletnim doświadczeniem w pracy w organizacjach pozarządowych. Miłośniczka rodzinnego Podlasia z domem w Poznaniu. Entuzjastka TMC i kreatywnego gotowania z serca.

Członek Zarządu

Ewa Kalinowska Podwika

Lekarz, specjalista medycyny sportowej i rehabilitacji. Terapeutka Somatic Experiencing®, Soma Embodiment® i Brainspotting®. Facylitatorka EmotionAid®.

Członek Zarządu

Magdalena Cagara

Psycholog, terapeutka Somatic Experiencing®, facylitatorka EmotionAid®, socjoterapeutka, absolwentka Szkoły Trenerów „Sieć” PTP i Pracy z rodziną w ujęciu systemowym we Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii Plus. Pracuje głównie z dziećmi i młodzieżą, zarówno grupowo jak i indywidualnie, a także z rodzicami i dorosłymi, czerpiąc z różnych metod terapeutycznych.

Asystentka Zarządu

Honorata Łukaszewska

Ukończyła psychologię, Somatic Experiencing® i Dance Movement Psychotherapy DMT oraz szkolenie Life/Art-Process wg Anny Halprin oraz wiele szkoleń tanecznych i choreoterapeutycznych. Facylitatorka EmotionAid®. Ma doświadczenie dydaktyczne. Zawodowo integruje doświadczenie taneczne z pracą z traumą.

Komisja Etyki

Andrzej Wróblewski

Andrzej Wróblewski

Przewodniczący

Psycholog UG, po długich poszukiwaniach drogi zawodowej osiadł w nurcie Somatic Experiencing®. Prowadzi gabinet w Gdańsku, pracuje z dorosłymi. Prywatnie, dumny ojciec czwórki dzieci, z zamiłowania ogrodnik, permakulturowiec.

Monika Wirżajtys

Monika Wirżajtys

Zastępca

Psycholog,  teatrolożka i psychoterapeutka. W pracy integruje różne metody terapii i podejścia somatyczne. Mieszka na wsi z mężem, dwójką dzieci, dwoma psami, kotem i żółwiem. Jej pasją od wielu lat jest pisanie wierszy, piosenek i opowiadań terapeutycznych.

Katarzyna Żak-Ratajczak

Katarzyna Żak-Ratajczak

Sekretarzyna

Psycholog, psychoterapeutka oraz terapeutka Somatic Experiencing®. Jej podejście do terapii oparte jest na holistycznym spojrzeniu na człowieka z uwzględnieniem kontekstu środowiskowego.  Mieszka i praktykuje we Wrocławiu.

Małgorzata Sieczkowska

Małgorzata Sieczkowska

Członek Komisji

Psychoterapeutka, terapeutka Somatic Experiencing®, EMDR, muzykoterapeutka,  praktyk Brainspotting® oraz podejścia systemowego zorientowanego na leczenie traumy transgeneracyjnej i kolektywnej. Pracuje z ludźmi z różnych kultur. Regularnie praktykuje Focusing. Kuratorka sztuki, promująca sztukę transformującą traumę kolektywną. Mieszka i prowadzi praktykę w Zurychu.
Agnieszka Zachmann

Agnieszka Zachmann

Członek Komisji

Absolwentka UAM, studiowała filozofię i psychologię. Terapeutka traumy integrująca w pracy różne metody m.in: EMDR, SE, SOMA®, NARM®, EFT, terapię systemową. Współzałożycielka Fundacji PCPS, specjalizuje się w pracy w osobami będącymi w trudnych relacjach. Pracuje i mieszka w Poznaniu.

Komisja Rewizyjna

Barbara Grumuła

Barbara Grumuła

Członek komisji

Pedagog, psychoterapeutka systemowa, rodzinna, socjoterapeutka, terapeutka Somatic Experiencing®, NARM®, SOMA Embodiment®, EMDR. Podczas ponad 20-letniej drogi rozwoju zawodowego i osobistego integruje w pracy z klientem szeroki wachlarz kompetencji humanistycznych, somatycznych i systemowych. Prowadzi prywatną praktykę. W czasie wolnym miłośniczka poezji, koni i lekkiej atletyki.

Katarzyna Gołębiowska

Katarzyna Gołębiowska

Członek komisji

Pedagog, terapeutka Somatic Experiencing®. Pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym z doświadczeniem traumy rozwojowej. Szczególnie są jej bliskie osoby z pieczy zastępczej i adopcji, którymi zajmuje się od ponad 25 lat. Jej pasją jest rodzina, przyjaciele, taniec, książki i praca.

Urszula Bartnikowska

Urszula Bartnikowska

Członek komisji

Pedagożka specjalna (oligofreno- i surdo-), terapeutka Somatic Experiencing®, wspiera rodziny adopcyjne i zastępcze. Fascynują ją alternatywne nurty w edukacji (szkoły leśne, demokratyczne, edukacja domowa…), a także Głusi i ich piękny język.

Redakcja Fanpage PSSE

Marek Małkowicz

Marek Małkowicz

Psycholog edukacji, coach ICC®, terapeuta Somatic Experiencing®, NARM®, SOMA Embodiment®. Ma 35 lat doświadczeń jako menedżer, przedsiębiorca, trener biznesu, coach, terapeuta i społecznik. Integruje doświadczenie biznesowe z terapeutycznym.

Elżbieta Moryto

Elżbieta Moryto

Pedagog, psycholog kliniczny, psychoterapeutka. Terapeutka Somatic Experiencing®, SOMA Embodiment®, NARM®, systemowej terapii rodzin, psychologii integracyjnej i analitycznej. Praktyk Brainspotting®. Dzieli się pasją do wiedzy ze studentami psychologii jako nauczyciel akademicki.

Beata Muszyńska-Dębska

Beata Muszyńska-Dębska

Etnolożka, psychoterapeutka, interwentka kryzysowa. W pracy terapeutycznej integruje nurty humanistyczne koncentrujące uwagę na ciele i emocjach. Korzysta z różnych metod: Psychologii zorientowanej na Proces, DMT, Somatic Experiencing®, SOMA Embodiment®,  CFT/CMT, EmotionAid®, Brainspotting® i Ekoterapii.

Klaudia Angela Grabska

Klaudia Angela Grabska

Pedagog, psychotraumatolog, kinezjolog edukacyjny II st, terapeutka Somatic Experiencing®, SOMA Embodiment®, NARM®. Prowadzi warsztaty dla rodzin „Krąg Rodzin”, podczas których pracuje nad poprawą relacji rodzinnych oraz Kręgi Kobiet.

Marta Targońska

Marta Targońska

Ambasadorka Szczęścia, terapeutka Somatic Experiencing®, SOMA Embodiment®, facylitatorka EmotinAid®. Specjalizuje się w pracy ze stresem, napięciami, emocjami i traumą poprzez ciało, dotyk i ruch. Wspiera firmy w budowaniu kultury pozytywnego doceniania, podnoszeniu rezyliencji, przeciwdziałaniu zmęczeniu i wypaleniu zawodowemu. Pisze bloga Łagodnie do życia.

Honorata Łukaszewska

Honorata Łukaszewska

Psycholog, terapeutka Somatic Experiencing® i Dance Movement Psychotherapy DMT oraz Life/Art-Process wg Anny Halprin. Ukończyła wiele szkoleń tanecznych i choreoterapeutycznych. Facylitatorka EmotionAid®. Ma doświadczenie dydaktyczne. Zawodowo integruje doświadczenie taneczne z pracą z traumą.

Katarzyna J. Małysz

Katarzyna J. Małysz

Psychoseksuolożka, coachka, trenerka i terapeutka psychosomatyczna z wieloletnim doświadczeniem w pracy jako manager w korporacjach, w obszarach HR, rekrutacji i szkoleń. Prowadzi prywatną praktykę. Prywatnie mama trzech synów.

Sabina Sadecka

Sabina Sadecka

Psycholog, terapeutka systemowa, terapeutka Somatic Experiencing®. Pracuje w publicznej poradni dla osób z doświadczeniem traumy i w gabinecie prywatnym w Poznaniu. Współtworzy portal opsychologii.pl, nagrywa podcast „Ładnie o traumie”, pisze bloga o traumie sabinasadecka.pl. Uczy psychologii studentów podyplomowych poznańskiego SWPS.