Recenzja wybranych części II Konferencji SE w Poczdamie 14-17.06.2018

niedziela, 1 lipca 2018 | 0 komentarzy

Poniżej przedstawiamy recenzję wybranych części II Konferencji SE w Poczdamie 14-17.06.2018

Monika Jędrowska (Praktyk SE – Poznań):

Trauma przyczynia się do zerwania więzi – ze sobą, z innymi z przodkami, naturą z własną duchowością. To jest oczywiście stwierdzenie P. Levina ale w moim przekonaniu, na różnych zajęciach ten temat wyraźnie się przewijał.

  1. Na wykładzie Heike Gatnar (wykład nr 2)  pokazywała historię leczenia poprzez dusze i ciało w kulturach plemiennych gdzie szaman i cała społeczność była odpowiedzialna za zdrowienie i otaczanie opieka potrzebujących. Starożytne Chiny, Indie, Grecja gdzie energia człowieka (chi, prana) jest ciągłą wymianą  z energią otaczającego świata i kosmosu, uzdrawianie odbywało się w kontakcie ze sobą, naturą , innymi ludźmi oraz konsekwencje zerwania tych więzi w kulturze zachodniego świata. Z tej perspektywy SE pięknie łączy najnowszą wiedzę z takich dziedzin jak fizjologia, neuro-nauka i fizyka kwantowa z unikalnością każdego człowieka, jego zasobami, duszą oraz kolektywnym doświadczaniem rzeczywistości.
  2. Bardzo ciekawe było demo poprowadzone przez Ale Duarte (live-demo nr 25) gdzie zaproponował postrzeganie reakcji walki/ucieczki jako cyklu, w którym występuje pięć faz : osadzenie, gotowość, akcja, interakcja i integracja. Konsekwencją  swoistego „utknięcia”  jest utrzymywanie organizmu w stanie stałej gotowości, co znacząco zawęża możliwość korzystania z osobistych zasobów, widzenia problemu w perspektywie, rozwijanie nowych umiejętności osobistych. Ale pokazywał jak podczas sesji wykorzystywanie momentów zaciekawienia klienta  jest kluczowe w procesie leczenia. Jak dzięki zaciekawieniu oraz zabawie, humorowi można przenieść bardzo konkretny objaw na zupełnie inny poziom.
  3. Doskonałym sposobem samo- regulacji były medytacje prowadzona przez:
  • Marianne Bentzen (morning program),
  • voice meditation prowadzona przez Nicole Munch
  • Biodanza – Dancing in the flow of life (nr.11)

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi programami warsztatów i wykładów pod niniejszym linkiem

http://www.se2018.org/downloads/SE-Program-2018-V11-WEB.PDF

Możliwe też jest dokonanie zakupu nagrań płyt audio lub wideo (DVD) w języku angielskim lub niemieckim poprzez poniższą stronę (niestety strona jest w języku niemieckim – ale google pomoże w tłumaczeniu 😊)

https://shop.auditorium-netzwerk.de/cat/index/sCategory/5579