YURI ZELEZ – AUTORSKIE WARSZTATY – OPIS MODUŁÓW

piątek, 7 lutego 2020 | Warsztaty z Yurim Zeles | 0 komentarzy

YURI ZELEZ
AUTORSKIE WARSZTATY Z WYKORZYSTANIEM DOTYKU I PODSTAW SE

 

WARSZTAT I PODSTAWOWY: WPROWADZENIE DO REGULACJI

3 dniowy warsztat poświęcony poznawaniu sposobów, z wykorzystaniem dotyku, pozwalających poprawić samoregulację naszą i naszych klientów.
Stan po traumie ma pewną  stabilność – utknięcie utrzymujące się w kurczących się tkankach, aż po ich zamrożenie. Dotyk pozwala terapeucie rozpoznać, wyczuć strategię kurczących się tkanek i ich zapaść oraz pozwala wprowadzić tam zmianę.

Podczas tego warsztatu:
* Dowiesz się, dlaczego regulacja jest tak ważna w  nawiązywaniu współpracy z klientem.
* Dowiesz się, jak negocjować traumę za pomocą dotyku
* Doświadczysz, jakie regulacje są w twoim własnym ciele.
* Poznasz  trzy sposoby wspierania  regulacji za pomocą dotyku.
* Dowiesz się, jak wspierać swojego klienta między sesjami, aby mogli samodzielnie wprowadzić regulacje.
* Dowiesz się kiedy dotyk nie jest pomocny i jak sobie z tym poradzić pozostając zorientowanym na ciało.

Nauka będzie ułatwiona dzięki wykładom, ćwiczeniom i doświadczeniu na sobie nawzajem. Warsztaty są otwarte dla wszystkich studentów SE oraz dla wszystkich , którzy w pracy terapeutycznej z klientem używają dotyku .

 

WARSZTAT ROZWIJAJĄCY II: FIZJOLOGIA WSTYDU I JEGO UTKNIĘCIA W CIELE
4 dniowy warsztat

Pogłębiamy podróż klientów w kierunku regulacji, wchodząc w warstwy ciała, które obejmują kości, mięśnie i powięź. Poprzez kontakt z  równymi tkankami  ciała uzyskujemy lepszy  dostępu do miejsc utknięcia traumy  w ciele.

Celem jest pogłębienie umiejętności regulacyjnych, pomaganie klientom w doświadczaniu poczucia bezpieczeństwa, wprowadzenie ruchu jako sposobu angażowania mięśni potrzebnych do walki lub ucieczki . Poznamy również działanie wstydu na naszą fizjologię i jak ta silna emocja hamuje ruch w ciele , blokuje nasz rozwój oraz zatrzymuje doświadczanie i ekspresję i  jak możemy przywrócić ciału żywotność i przepływ.

 

WARSZTAT ROZWIJAJĄCY III: TRAUMA ROZWOJOWA I PRZYTŁACZAJĄCE EMOCJE UTRZYMYWANE W STRUKTURACH CIAŁA
4 dniowy warsztat, w którym : wykorzystujemy techniki , narzędzia , których nauczyliśmy się na poprzednich warsztatach z Yurim  do pracy nad traumą rozwojową. Dzięki wprowadzaniu, wzmacnianiu regulacji w ciele , będziemy uczyć się rozdzielać przytłaczające emocje z dzieciństwa , które zapisały się w ciele jako skurczenie, zapadnięcie się w tkankach i pozwalać tkankom  otwierać się aby uwolnić przechowywane tam napięcia . Poprzez wzmocnienie regulacji i doświadczanie odczuć w ciele  z pomocą dotyku  pozwalamy tkanką rozluźniać się  i zwiększać tolerancję na doświadczanie silnych stanów emocjonalnych , które powstały w dzieciństwie I zostały zablokowane.

Podczas tego warsztatu:
* Dowiesz się, jak ważne jest przywiązanie w rozwoju dziecka.
* Dowiesz się, jak pomóc klientowi w negocjacji  traumy z  dzieciństwa.
* Dowiesz się, jak interweniować, gdy pojawia się wściekłość i panika.
* Nauczysz się  jak pracować z niektórymi strukturami ciała, które trzymają  przytłaczające doświadczenia.
* Poznasz  narzędzia  wspierające nas terapeutów podczas wykonywania tej trudnej pracy.

Nauka będzie ułatwiona dzięki wykładowi, ćwiczeniom i doświadczeniu. Ten Warsztat  jest otwarty dla tych, którzy odbyli z Yurim dwa poprzednie warsztaty

 

WARSZTAT ROZWIJAJĄCY IV:  W JAKI SPOSÓB ZABLOKOWANA ENERGIA PRZETRWANIA ŁĄCZĄ SIĘ ZE STARYMI MYŚLAMI I PRZEKONANIAMI I JAK TO MOŻE WPŁYWAĆ NA NASZE ZDROWIE I SAMOPOCZUCIE

4 dniowy warsztat

W czasie  warsztatów będziemy praktycznie  pracować ze strachem utkwionym w strukturach ciała. Będziemy starali się  przywrócić  ruch myśli, uczuć , wrażeń i możliwości ekspresji, które wcześniej blokował strach .

Będziemy poznawali  w jaki sposób płyny ustrojowe , układ hormonalny i  immunologiczny przytrzymują traumę. Zatrzymanie przepływu płynów i prawidłowej pracy układu hormonalnego i immunologicznego wpływa na nasze  odżywianie i funkcjonowanie wszystkich układów . Poznamy jak utknięcie w  przekonaniach  ogranicza naszą  eksplorację i wpływają na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

 

WARSZTAT V. DALSZA PRACA Z TRUAMĄ ROZWOJOWĄ, TERAPIA TRAUMY SZOKOWEJ I MEDYCZNEJ

Na warsztacie  poprzez praktyczne ćwiczenia  i doświadczanie w czasie pracy  na stołach terapeutycznych  nauczymy się wychodzenia z  zamrożenia po traumie szokowej  np. wypadkach, upadkach oraz po procedurach medycznych. Wykorzystując  wszystkie narzędzia, których nauczyliśmy  się na poprzednich warsztatach, będziemy rozwijać umiejętność  oddzielania  skutków traumy rozwojowej  od stanów szokowych.

 Będziesz pracować z bliznami po operacjach chirurgicznych. Nauczymy się  jak można przygotować kogoś do operacji, aby zoptymalizować zdrowienie i  gojenie.

 Nauczysz się wykorzystywać  wyobrażenia klientów, aby wspierać ich  przetrwanie i  poczucie bezpieczeństwo.

 W czasie warsztatów będę demonstracje pracy oraz samodzielnie w trójkach będziemy pracować praktycznie na stołach terapeutycznych.